Miasto Tkaczy - zespół klasycystycznej drewnianej architektury poprzemysłowej.

Dom Turysty prowadziło od czerwca 2011 do grudnia 2012 roku Towarzystwo Ochrony Kultury Zgierza.


Z przykrością informujemy, iż 18. grudnia 2012 Towarzystwo zostało poinformowane przez Zastępczynię Naczelnika Wydziału Pozyskiwania i Zarządzania Środkami Pomocowymi, Panią Ewę Lefik-Babiasz o decyzji Pani Prezydent Miasta Zgierza, Iwony Wieczorek, która mówi, że Miasto Zgierz wycofuje się ze współfinansowania Domu Turysty Miasta Tkaczy (dotacja UMZ wynosiła 3 000 zł miesięcznie - od tego nalezy odliczyć 550 zł czynszu), nie organizuje konkursu dla organizacji pozarządowych na prowadzenie Domu Turysty w roku 2013 a Dom Turysty Miasta Tkaczy będzie prowadził Urząd Miasta Zgierza.

Sympatykom, wolontariuszom i wszystkim, którzy stworzyli z niczego tak piękne, żywe i przyjazne miejsce serdecznie dziękujemy.

Jednocześnie informujemy, że przewidywany na 20. grudnia koncert kolęd Szkoły Muzycznej nie odbędzie się, jak również odwołujemy wszystkie zaplanowane na rok przyszły wydarzenia kulturalne i turystyczne oraz kursy rękodzieła.

Będziemy informować Państwa na bieżąco o ewentualnych zmianach i planach.

czwartek, 5 stycznia 2012

Kalendarz wydarzeń styczeń 2012

Dom Turysty Miasta Tkaczy zaprasza w styczniowe niedziele:

8 stycznia

16.00 - spotkanie miłośników rękodzieła
17.00 - otwarcie wystawy masek Anny Baczyńskiej "Maski odkrywają"













15 stycznia

16.00 - przegląd polskich filmów dokumentalnych
"Planeta Kirsan", reż Magdalena Pięta

"Planeta Kirsan" to opowieść o Kałmucji oglądanej z perspektywy szachownicy. Prezydent tej najmniej znanej z rosyjskich republik, Kirsan Ilumżynow, znany szachista i propagator szachów zdołał uczynić ze swojej krainy prawdziwe szachowe imperium, w którym dzieci uczą się grać już od wczesnych lat szkolnych. 

Pokaz organizuje, dzięki uprzejmości firmy Eureka Media, Agnieszka Janowska. 

22 stycznia 

16.00 - z cyklu "Pokazy rękodzieła"
Pokaz koronki frywolitkowej.

"Wiele osób przypomina sobie z pewnością, że widziało czółenka w starych szufladach, nieraz jeszcze w rękach starszych pań, jak pokazano np. w filmie "Tadelloeser & Wolff'. Lecz technika ta jest o wiele starsza. Podobno była już znana w starożytnym Egipcie i w starożytnych Chinach. Z pewnością dotarła do nas ze Wschodu, gdzie jeszcze dziś jest wykonywana pod nazwą "Makuk" (według tam używanej nazwy czółenka)." 


29 stycznia

16.00 - z cyklu "Spacery po Zgierzu".
Spacer śladami parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej. 
  
Zapraszamy, na wszystkie wydarzenia wstęp wolny 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz