Miasto Tkaczy to zespół klasycystycznej drewnianej architektury poprzemysłowej w Zgierzu.
Miasto Tkaczy - zespół klasycystycznej drewnianej architektury poprzemysłowej.
Dom Turysty prowadziło od czerwca 2011 do grudnia 2012 roku Towarzystwo Ochrony Kultury Zgierza.
Z przykrością informujemy, iż 18. grudnia 2012 Towarzystwo zostało poinformowane przez Zastępczynię Naczelnika Wydziału Pozyskiwania i Zarządzania Środkami Pomocowymi, Panią Ewę Lefik-Babiasz o decyzji Pani Prezydent Miasta Zgierza, Iwony Wieczorek, która mówi, że Miasto Zgierz wycofuje się ze współfinansowania Domu Turysty Miasta Tkaczy (dotacja UMZ wynosiła 3 000 zł miesięcznie - od tego nalezy odliczyć 550 zł czynszu), nie organizuje konkursu dla organizacji pozarządowych na prowadzenie Domu Turysty w roku 2013 a Dom Turysty Miasta Tkaczy będzie prowadził Urząd Miasta Zgierza.
Sympatykom, wolontariuszom i wszystkim, którzy stworzyli z niczego tak piękne, żywe i przyjazne miejsce serdecznie dziękujemy.
Jednocześnie informujemy, że przewidywany na 20. grudnia koncert kolęd Szkoły Muzycznej nie odbędzie się, jak również odwołujemy wszystkie zaplanowane na rok przyszły wydarzenia kulturalne i turystyczne oraz kursy rękodzieła.
Będziemy informować Państwa na bieżąco o ewentualnych zmianach i planach.
niedziela, 18 września 2011
Spacer po Zgierzu śladami zgierskich Żydów - część druga.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Towarzystwo Ochrony Kultury Zgierza bardzo dziękuje wszystkim, którzy przybyli na dzisiejszą ilustrowaną opowieść o zgierskich Żydach i o Marku Szwarcu w Domu Turysty Miasta Tkaczy.
Zainteresowane osoby - bo okazuje się, że takie są - zapraszamy na spacer śladami zgierskich Żydów w niedzielę, 2 października. Zbiórka - Stary Rynek, godzina 10.00.
Jednocześnie informujemy, że w Domu Turysty oglądać można wystawę "Zgierscy Żydzi".
Dziękuję bardzo za zorganizowanie tego spotkania. Było bardzo interesujące. Poznanie historii własnego miasta jest istotne. W związku z tym mam pytanie. Czy będą spotkania i spacery poświęcone innym mniejszością narodowym zamieszkałym kiedyś w Zgierzu?
OdpowiedzUsuńPozdrawiam Małgorzata Antczak
Tak. Zamierzamy organizować spacery po Zgierzu nie tylko szlakami zgierskich katolików, ewangelików, mariawitów - ale i szlakami fabryk, ludzi i wydarzeń. Liczymy na Państwa zainteresowanie :)
OdpowiedzUsuń